SPECJALISTA

Joanna Maciejewska

Psychoterapeuta

Joanna MaciejewskaJestem psychologiem, psychotraumatologiem, psychoterapeutą dialektyczno-behawioralnym oraz specjalistą ds. terapii uzależnień i współuzależnienia.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży, psychoterapię grupową dla kobiet współuzależnionych, DDA, DDD.

Pracuję z parami doświadczającymi kryzysu w związku – zrealizowałam program szkoleniowy Psychoterapia par i małżeństw w Akademii Psychoterapii Inter Ego w Warszawie oraz Terapia schematów z elementami terapii małżeńskiej w Centrum Badań Psychologicznych w Warszawie. Ukończyłam specjalizację w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie z akredytacją Ministerstwa Zdrowia w Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Jestem absolwentką całościowego 4-częściowego szkolenia z psychoterapii dialektyczno-behawioralnej DBT Comprehensive sygnowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, magistrem Psychologii o specjalności: Psychologia kliniczna i osobowości, które ukończyłam z wyróżnieniem oraz magistrem studiów z Psychotraumatologii i absolwentką Harvard Medical School, gdzie ukończyłam szkolenie z leczenia wszystkich postaci lęku. Ukończyłam również całościowe szkolenie z Mentalizacji (MBT Adult) w Instytucie Anny Freud w Londynie.

Pracuję w nurcie integracyjnym, co oznacza, że wykorzystuję różne nurty i techniki, by dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjenta.

    1. Psychoterapia integracyjna/integratywna uwzględnia historię życiową, wartości i cele pacjenta i pomaga zrozumieć problemy w szerszym kontekście.
    2. Psychoterapia dialektyczno-behawioralna (DBT) wykorzystuje techniki poznawczo-behawioralne pomagające pacjentom z zaburzeniami emocjonalnymi.
    3. Psychoterapia uzależnień i współuzależnienia pozwala zrozumieć, jakie czynniki wywołują uzależnienia i jak sobie skutecznie z nimi radzić. Terapia dla osób współuzależnionych, DDA, DDD pomaga przezwyciężyć negatywne wzorce zachowań, odzyskać kontrolę nad własnym życiem i budować zdrowe relacje bez powielania destrukcyjnych schematów z przeszłości.
    4. Psychoterapia systemowa skupia się na analizie interakcji i relacji między członkami rodziny lub innymi ważnymi dla pacjenta osobami. Jej celem jest zrozumienie dynamiki systemu, w którym osoba funkcjonuje, oraz wprowadzenie zmian w sposobie komunikacji i zachowań, aby poprawić relacje wewnątrz tego systemu.
    5. Dialog motywujący to praca na wewnętrznych zasobach i potrzebach pacjenta.

Podaj nam swoje dane – skontaktujemy się z Tobą.

Jeżeli chcesz, możesz od razu krótko opisać swój problem.