PSYCHOANALIZA WARSZAWA

 

DLA KOGO?

Psychoanaliza lacanowska nie diagnozuje człowieka w sposób w jaki robi to psychiatria i psychologia. Stąd perspektywa ujęcia podmiotu nieświadomego przez psychoanalizę lacanowską jest pomocna w wyjaśnianiu wszelakich impasów życiowych i złożonych problemów psychicznych ponieważ nie podlega ona ujęciu w schematy.

 

JAK POMAGAMY?

Wyjątkowość psychoanalizy lacanowskiej polega na pełnym skoncentrowaniu się na nieświadomym człowieka. Dzięki analizie nieuświadamianych sobie przez pacjenta ważnych kwestii, mających wpływ na jego myśli, wyznawane wartości, wybory życiowe i podejmowane na ich podstawie ważne decyzje – pomagamy je rozszyfrowywać, doprowadzając do poznania i rozwikłania wielu wewnętrznych konfliktów, co w rezultacie prowadzi do gruntownej przemiany w życiu człowieka.

 

ZASADY PSYCHOANALIZY

Podstawową zasadą przyświecającą psychoanalizie lacanowskiej jest docieranie do podmiotowej prawdy, zaszyfrowanej i zapisanej w nieświadomości każdego z nas. Terapia jest prowadzona indywidualnie i przebiega długofalowo, a jej zasady, w tym jej koszt omawiane są z psychoanalitykiem podczas sesji wstępnych. Sesja psychoanalityczna nie ma określonego stałego czasu trwania.

 

KONSULTACJE

Osoby zainteresowane psychoanalizą zapraszamy na konsultacje wstępne.
Przed pierwszą wizytą zapraszamy do kontaktu z recepcją w celu umówienia spotkania z wybranym specjalistą.

 

WYKŁADY OTWARTE POZNAJ NAS

Wszystkich, zaś, których psychoanaliza lacanowska ciekawi – poznawczo, intelektualnie, jako jedna ze szkół pracy terapeutycznej i chcieliby się więcej na jej temat dowiedzieć – serdecznie zapraszamy na Wykłady Otwarte podczas, których poruszamy tematy i kwestie najbardziej istotne dla funkcjonowania człowieka w dzisiejszym świecie, dotyczące współczesnego życia. Umożliwiamy tym samym zapoznanie się z podejściem lacanowskim oraz spotkanie naszych specjalistów.

Podaj nam swoje dane – skontaktujemy się z Tobą.

Jeżeli chcesz, możesz od razu krótko opisać swój problem.